Melatonín 1 mg (1 balenie; 90 ks)
Melatonín 1 mg (1 balenie; 90 ks)
Cena: 10.56 EUR
Ks:

proti nespavosti • posilňuje imunitný systém • antioxidant • proti srdcovým ochoreniam • proti cukrovke • zmierňuje príznaky Alzheimerovej choroby • proti nadváheDôležité: momentálne tento produkt nemôžete zakúpiť bankovým prevodom, len na dobierku!

Dodanie: Produkt momentálne nie je na sklade, preto je termín dodania !

Melatonín je prírodný hormón, ktorý je zodpovedný za náš spánkový cyklus. Dôležitú úlohu zohráva taktiež v zdravom stave buniek, keďže ľahko prenikne ich membránami a tak ich chráni pred voľnými radikálmi. Melatonín potrebujeme k správnemu fungovaniu spánkového cyklu a k nastaveniu nášho každodenného rytmu, mnohí ho preto užívajú na zaistenie pokojného a výdatného spánku, vďaka čomu dosiahneme optimálnu úroveň energie, naše svaly sa budú môcť regenerovať a takisto je nepostrádateľný aj z hľadiska celkového zdravotného stavu.

Melatonín zohráva kritickú úlohu v určovaní každodenného rytmu nášho tela. Výskumy potvrdili, že konzumácia melatonínu napomáha zdravému spánku, skracuje čas zaspávania, znižuje nočné budenie, zlepšuje kvalitu spánku a takisto pomáha regulovať narušenia spánkového cyklu kvôli práci alebo cestovaniu.

Melatonín predstavuje prírodné riešenie problémov s nespavosťou bez vedľajších účinkov, ktoré majú často lieky viazané na lekársky predpis. Počas nasledujúceho dňa nespôsobuje otupenosť či poruchy koncentrácie.

Melatonín posilňuje aj imunitný systém, takisto zabraňuje niekoľkým rakovinovým ochoreniam súvisiacich s hormonálnymi poruchami, ako sú napríklad rakovina prostaty alebo prsníka. Už nejaký čas sa predpokladá, že za znížený počet rakovinových ochorení ľudí žijúcich v oblastiach s vysokou umelou elektromagnetickou koncentráciu je zodpovedný práve melatonín. Znížená úroveň melatonínu môže viesť k poruchám spánku, u staršej generácie môže byť zodpovedná za čoraz častejšiu insomniu.

Melatonín je taktiež silný antioxidant, no kým väčšina antioxidantov sa zameriava len na jednu konkrétnu oblasť, melatonín sa pohybuje po celej ploche buniek, čím im poskytuje ochranu pred škodlivými útokmi voľných radikálov. Dokonca chráni aj jadrá buniek zodpovedné za regeneráciu bunky, keďže je v ňom uložené naše DNA.

Keďže melatonín poskytuje špeciálnu ochranu pre DNA nachádzajúce sa v jadre bunky a vplýva aj na oxidácie prebiehajúce v mozgových bunkách, niekoľko vedcov predpokladá, že spomaľuje príznaky starnutia. Melatonín je účinný aj v boji proti náhlym a prudkým bolestiam hlavy, takisto pomáha znižovať pocit tlaku v očiach pri zdravých ľuďoch.

Melatonín je cielené užiť 1-2 hodiny pred spánkom. Užívajme ho podľa potreby, ale nie každý večer. Na zlepšenie spánku sa odporúča denná dávka 1-3 mg.

Melatonín je pre svoju schopnosť zlepšiť spánok nazývaný aj "spánkový hormón". Riadenie našich vnútorných hodín je len jednou z jeho mnohých pozitívnych vlastností.  Na základe mnohých výskumov vedci prišli na to, že tento hormón pozitívne vplýva takmer na všetko, počnúc od srdcových ochorení cez cukrovku až po zdravie kostí a redukciu nadváhy. Významnú úlohu zohráva aj pri ochrane genetických informácii, takisto nás dokáže ochrániť pred chorobami prichádzajúcich s vekom. Klinické vyšetrenia potvrdili, že melatonín predlžuje život zvierat o 20% a zároveň udržuje ich mladistvý stav. Výsledky taktiež ukázali, že melatonín zohráva dôležitú úlohu v látkovej premene, zároveň v ochrane antioxidantov a nervového systému, znižuje zápaly a posilňuje imunitný systém. Ďalšie podrobné informácie si môžete prečítať v nasledovnom článku:

http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/melatonin-elso-resz.php

Melatonín pozitívne vplýva na:

  • problémy s nespavosťou
  • imunitný systém
  • je silný antioxidant
  • srdcové choroby
  • proti výskytu rakoviny
  • proti cukrovke
  • odďaľuje príznaky Alzheimerovej choroby 
  • proti nadváhe/obezite

1 balenie obsahuje 90 ks 1 mg tabliet.

Neobsahuje umelé farbivá, ochucovadlá alebo sladidlá, ďalej neobsahuje konzervačné látky ani cukry, neobsahuje škroby ani mlieko, laktózu, sóju, lepok, pšenicu a taktiež neobsahuje ani sodík.

Obsah: 1 balenie melatonínu.

Tip: melatonín odporúčame užiť 1-2 hodiny pred spaním. Užívajte ho podľa potreby, ale nie každý večer. Na zlepšenie spánku odporúčame 1-3 mg.

Upozornenie: udržujte mimo dosahu detí! Skladujte na chladnom a suchom mieste. Tehotným a dojčiacim ženám odporúčame, aby sa pred užívaním výrobku poradili so svojím lekárom alebo lekárnikom.